Európska komisia uverejnila výsledky Indexu digitálnej ekonomiky a spoločnosti (DESI) za rok 2017, ktorý je nástrojom na prezentáciu výkonnosti 28 členských štátov smerom k digitálnej ekonomike a spoločnosti. Medzi meranými ukazovateľmi sú napríklad miera pokrytia pevného a mobilného širokopásmového pripojenia, používanie internetu medzi občanmi, miera elektronického obchodu, či elektronická štátna správa.


Celkovo si EÚ v porovnaní s minulým rokom polepšila, ale pokrok by mohol byť rýchlejší a situácia sa v jednotlivých členských štátoch značne líši. Najlepšie hodnotenie v DESI tento rok dosiahli Dánsko, Fínsko, Švédsko a Holandsko. Najväčší pokrok zasa zaznamenali a Slovensko, ktoré obsadilo 20. priečku a Slovinsko.

Vedúci Zastúpenia Európskej komisie Dušan Chrenek tento výsledok uvítal slovami: „Slovensko si polepšilo v oblasti využívania digitálnych technológii. Výrazne sa rozšírilo najmä využívanie mobilného širokopásmového pripojenia a zlepšili sa digitálne verejné služby, a to aj vďaka využitiu európskych fondov na nové inovatívne projekty. Európska únia výrazne podporuje Slovensko, aby ľudia a podniky mali možnosť plne využívať príležitosti, ktoré nám ponúka rýchly internet a moderné digitálne technológie."

Naopak, najhoršie sa z členských štátov umiestnili Rumunsko, Bulharsko a Grécko.

Zdroj: ZEK

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com