Zajtra (4.apríla 2017) sa v priestoroch Európskeho informačného centra (Palisády 29, Bratislava) v čase 9-10:30 uskutoční tlačová konferencia k oficiálnemu spusteniu 6. ročníka IT Fitness testu. Hlavnými spíkrami budú podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek a prezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský. Krátky video vstup bude mať aj Country Manager, Google Slovensko (krátky video vstup) Rasťo Kulich.V IT Fitness teste, ktorý bude zajtra oficiálne spustený a potrvá do konca júna 2017, budú mať Slováci už po šiestykrát možnosť overiť si svoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete a sociálnych sieťach, či online marketingu a pripojiť sa tak k vyše 120 tisícom úspešných absolventov predchádzajúcich ročníkov IT Fitness testu. Zapojiť sa môže každý – bez ohľadu na vek, profesiu či zameranie. Po absolvovaní testu získa každý účastník certifikát, ktorý môže priložiť k svojmu CV pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Zámer realizovať testovanie IT zručností v Slovenskej republike – IT Fitness test – vznikol ešte v roku 2009 ako súčasť iniciatívy Európskej komisie Týždeň IT zručností (eSkills Week). IT Fitness test sa stal jednou z najúspešnejších aktivít kampane Európskej komisie vôbec.
V roku 2014 bol projekt IT Fitness test ocenený Európskou komisiou za komplexný a inovatívny prístup k problematike zvyšovania digitálnej gramotnosti mladých ľudí v Európe.

Zdroj: ZEK

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com