Dnes sa v Snine uskutoční ďalšie z podujatí pod hlavičkou InvestEU Roadshow, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie ľudí v regiónoch o Európskej únii a o projektoch financovaných z európskych zdrojov vo forme diskusií, aktivít, či kvízov s možnosťou vyhrať množstvo atraktívnych cien. Organizátorom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie spolu s regionálnymi partnermi.


V rámci Európskeho dňa v Snine organizovaného Gymnáziom Snina bude mať Zastúpenie EK na Slovensku pre študentov pripravený infostánok s rôznymi súťažami a kvízmi. V rámci Európska dňa sa uskutoční aj súťaž EU Invest Hunt, ktorej cieľom je mladých ľudí zábavnou formou zoznámiť s projektmi financovanými z európskych fondov, ktoré významným spôsobom zlepšili život v ich meste.

Následne sa InvestEU Roadshow presunie do Popradu (štvrtok 8. júna), kde sa pri tejto príležitosti uskutoční prednáška s vedúcim Zastúpenia EK na Slovensku Dušanom Chrenekom v kine Tatran spojená so súťažou EU Invest Hunt.

Deň na to (piatok 9. júna) bude v Kežmarku od 11:00 prednáška pre študentov s vedúcim Zastúpenia EK na Slovensku Dušanom Chrenekom. Zastúpenie EK a jeho stánok zároveň nájdete v rámci Festivalu študentského remesla.

Následne sa podujatia InvestEU Roadshow uskutočnia v Spišskej Novej Vsi (21. júna) a v Bardejove (22. júna).

Zdroj: ZEK

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com